Ana sayfa İç ve Dış Boya Hizmetlerimiz Kartonpiyer

Kartonpiyer

5110
1
PAYLAŞ
kartonpiyer
kartonpiyer

kartonpiyer

Kartonpiyer ve stropiyer dekorasyon amaçli ve yapılarda uygulamada ortaya çıkan bazı eksiklikleri izole etmede çok yaygın olarak kullanilan bir yapı malzemesidir. hemen ara ücretsiz keşif 0232 999 899 33

Yaşadığımız mekanların güzelleşmesi, dekorasyon işlerimizi ön plana cıkarmak için  bize yardımcı olan kartonpiyer, estetik şık ve ferah ortamlar yaratır. Kartonpiyer alçı ve stropiyerden imaal edilir. İstenilen renk ve model uygulanabilir, müşterilerin göz zevkine hitap edecek şekilde modeller tasarlanabilir.

Kartonpiyer ilk uygulanmaya başlandığı yıllarda yüksek fiyatlarından dolayı pek yaygın degildi. Şimdi ise gerek fiyatların düşük olması gerek uygulama yapan usta sayısının çok olması kartonpiyer ve stropiyer fiyatlarının düsmesinde etken olmuştur. Kartonpiyer hem hafif olması hemde uygulanan mekanlarda çevreyi kirletmemesi açısından daha çok tercih sebebidir. Firmamız sizlere gerek dekorasyon gerek kartonpiyer ve stropiyer uygulamalarınız için yardımcı olmaktadır.

Kartonpiyer alçı ve liflerin birleşimiyle oluşmaktadır. Duvar ve tavan ara bölgelerinde kullanılır. Bu bölgelerde kullanılma amacı, dekorasyon açısından bir süsleme olmasıdır. Genellikle sertleştirilmiş mukavva şeklindedir. Ağırlıklı olarak alçı kullanılmakla birlikte günümüzde alçısız kartonpiyerlerin de olduğu görülmektedir. Günümüzde yaygın olarak kullanılır. Bunun en önemli sebeplerinden birisi, sadece süsleme değil pek çok sebeple kullanılmasıdır. Örneğin, kullanıldığı bölgelerdeki kötü görüntüyü düzeltmek ya da yalıtım sağlamak.

Bazen tavanlarda pürüzler oluşabilir ve bunlar için her zaman boya en iyi çözüm olmayabilir. Bu gibi durumlarda kartonpiyer fikri hem çözüm sunup hem de görsel anlamda çekicilik katabilir. Yalıtım konusunda da, duvardan odanıza gelecek havayı dizginlemektedir. Bu sayede yazları daha serin, kışları daha sıcak bir odaya sahip olabilirsiniz. Alçı kartonpiyerler montaj işlemine ihtiyaç duyarken alçısız kartonpiyerler montaja gerek kalmadan yapıştırılarak yapılmaktadır.

Kartonpiyerlerin sahip olduğu bu özellikler onu ev dekorasyonunda önemli bir unsur haline getirmiştir. Ayrıca yalıtımdaki önemi de en az dekorasyondaki kadar fazladır. Her modele uygun çeşitleri sayesinde dekorasyonların ve yalıtımın önemli bir parçası olmaya başladığını söyleyebiliriz. Bunda en büyük faktör, yanmaz özelliği ve yapıyla aynı ömre sahip olması. Sahip olduğu bu özellikler, kartonpiyerin pek çok evde kullanılmasını sağlamakta.

KARTONPİYER

  

Kartonpiyer fiyatları hesaplanırken pek çok unsur ayrı olarak belirlenir. Örneğin, tavan göbeği ya da tavan kaplama plakası fiyatları çeşitlilik gösterebilmektedir. Aynı şekilde panç seti de 8’li ya da 16’lı olarak tercihe göre fiyat farkına sahiptir. Genellikle 50×50 boyutundaki bir kartonpiyer fiyatı ise 15-20 lira aralığındadır.

http://www.imexdekorasyon.com

 

1 YORUM

  1. Hellο! Tһiѕ post could not bе written any better!
    Reacing through tһis post reminds me ߋf my olⅾ
    room mate! He alwayѕ keⲣt chaatting aboսt tһis.I wiⅼl
    forward this pqge tⲟ him. Pretty sure һe ᴡill have a ood reaⅾ.
    Ⅿаny thɑnks foor sharing!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here