Ana sayfa Boya Ustası izmir iç mimarlık

izmir iç mimarlık

972
0
PAYLAŞ
izmir iç mimarlık
izmir iç mimarlık

izmir iç mimarlık

İzmir İç Mimarlık

İç mimarlık ev dekorasyonu gibi iç mimari alanları kapsar. imex dekorasyon bu konuda size çözüm odaklı yaklaşır, İyi bir iç mimar’ın tecrübesi ve zevki bir aradadır ve teknolojinin en son imkanlarını kullanarak güzel bir mimari tasarım oluşturur ve işi en güzle şekilde yaparak müşterilerine güzel bir tecrübe yaşatır. Bir diğer iç mimari alan ise otel, büro gibi yerlerin iç mimarisini dizayn etmektir. İyi bir iç mimar seçerken o mimarın mimarlık ofisini ziyaret edip daha önce yaptığı işlere bakmalı, tecrübesine ve zevkine inanmalı ve referanslarıyla konuşmalıdır. Çalışacağı iç mimar evine, iş yerine belki hergün girip çıkacak, birçok usta getirecek ve söz verdiği işleri zamanında yerine getirebilecek biri olmalıdır. Aksi takdirde kötü bir mimar insanın düzenini çok bozar. İyi, başarılı bir mimar ise kendsiyle çalışılması zevk veren, sözünde durabilen biridir.

İç mimarlar izmir iç mimarlık evlerinizi, işyerlerinizi, mağaza, ofis, çevre vb. gibi yaşam alanlarınızı daha kullanışlı-verimli bir hale getirmekle yükümlüdürler. Aynı zamanda ekonomik çözüm önerileri sunmakta bunun yanında estetik açıdan da mekana değer katmaktadırlar. Modern çağın gerekliliklerini de göz önünde bulundurarak pratik çözümler üretmek adına tasarımlar yaparlar.

Mesleklerinin gereği olarak insan, donanım ve mekan sorunlarını alışılmış ölçümlerin dışında ele alıp bu verileri yeniden günümüz ve geleceğe uyarlayarak tasarlarlar. Malzeme ve teknik olarak gelişmeleri de yakından takip ederek projelerine uygularlar.

http://www.imexdekorasyon.com

Herhangi bir mekanın iç dekorasyonunu sizin adınıza en ince ve küçük ayrıntısına kadar sizin adınıza düşünüp tasarlayacak olan ve yine en izmir iç mimarlık kullanışlı ve pratik halini size sunacak olan kişiler iç mimarlardır. Bazen bizim aklımıza dahi gelmeyecek olan gereksiz ya da olmasa da olur diye düşündüğümüz ayrıntıların gerekliliğini ya da altyapısına bakıldığında önemini gösterecek olan da yine onlardır.

Birkaç örnekle anlatmak gerekirse,

Bir plaza düşününizmir iç mimarlık. Kocaman bir iş hanı olacak ofis hizmeti verecek, içinde yöneticisinden genel müdürüne çaycısından danışma birimine toplantı salonundan yemekhanesine kadar tüm ayrıntıları ile tasarlanmayı bekliyor. Böyle bir mekanı daha önce hiç iş hanı ya da işyeri dekore etmemiş, ofis çözümleri üretmemiş bir iç mimara dekore ettirirseniz bazı sorunlar ile karşılaşmanız elbette ki kaçınılmaz olacaktır. Çünkü bir işyerinde çalışanların tepesindeki ışığın beyaz mı sarı mı olacağına hangisinin çalışma verimini daha da artıracağını, ya da yönetici sınıfındaki kişiler ile çaycının odasının aynı özellikte ve hacimde olmayacağını, toplantı salonunun nasıl bir tasarıma sahip olması gerektiğini size izmir iç mimarlık fısıldayacaktır. Bunun için de daha önce bu tür işler yapmış başarılı ofis tasarımlarına imza atmış olması gerekir.

Yine başka bir örnekle devam etmek gerekirse,

Bir ev aldınız en rahat, en şık ve en kullanışlı şekilde bu evi tasarlatmak istiyorsunuz. Böyle bir arzunuz var ise A’dan Z’ye her seçimi izmir iç mimarlık bırakmalı ve yaşam alanlarını tasarlama alanında uzman bir iç mimar ile çalışmanız gerekir. Eğer ki mobilyanızın seçimini size bırakıyor duvar rengine tamamen sizin seçmenize izin veriyorsa o iç mimardan uzak durmanızı söyleyebiliriz. Çünkü iç mimar tarafından dizayn edilmiş bir eve girdiğinizde mutfak ayrı telden salon ayrı telden çalamaz. Bir tarafta klasik çizgi hakimken diğer tarafta tarzı görmemeniz gerekir. Evin genelinde, salonundan mutfağına banyosundan balkonuna bir bütün tarz ve tavır içerisinde olma ki oranın bir iç mimar desteği ile yapıldığını anlayalım. Aksi takdirde her bölüm başka çizgiler içerekse bir iç mimara ihtiyacınız zaten olmaz kendinizde tasarlayabilirsiniz. izmir iç mimarlık  o ortamdaki canınıza sıkacak her şeyi sizin adınıza ortadan kaldırmalı ve çözüm önerisi üretmeli. Mesela tuvalete girdiğinizde kapıyı açar açmaz sizi klozetin değil lavabo ve aynanın karşılaması gerekir. Bazı alanların genişlemesi için bir duvarın kırılması gerekiyor ise bu duvardan kiriş geçiyor mu kırılmaya müsait mi bunu sizin yerinize iç mimarınızın düşünmesi gerekir. Belki sizin dikkatinizi dahi çekmeyecek olan süpürgeliklerin inceliği kalınlığı ya da rengini dahi iç mimarınızın düşünmesi gerekir. Bunun gibi örnekleri çoğaltmak elbette ki mümkündür.

ic mimar izmir

İç mimarlar sizin düşünemediğiniz küçük ayrıntıları düşünmek ve tasarlanacak olan mekanı en kullanışlı hali ile estetik açıdan da güzelleştirmek için vardırlar. Bu nedenle iç mimar giren bir alanda en ufak bir hataya ya da yaşamı zorlaştıran ayrıntıya yer yoktur. Bunun için de alanında uzmanlaşmış çok sayıda başarılı tasarımları olan referans bakımından zengin ve özgün fikirlere sahip iç izmir iç mimarlık mimarlar ile çalışmak önemlidir. Sizin ne istediğinizi ve ne olması gerektiğini en iyi şekilde uygulamaya koyabilmeliler. İzmir iç mimar fiyatları da danışmanlık alınan mimarın tecrübesine ve yeteneğine göre çok farklılık gösterir.

İç mimarlık hizmetleri özellikle son yıllarda değerini almaya başlayan hizmetlerdir. İnsanlar yaşam konforlarını yükseltmeye estetik ve sanata ilgi duymaya ve bu sanat akımını ev dekorasyonunda kullanmaya başladılar. Hayat konforlarını arttırmak isteyen insanlar gerek şirket gerekse de özel mülklerinin iç yapılandırması için iç mimari hizmetinden faydalanmaya başladılar. Sadece bir iş yerim olsun mantığı çoktan bitti. Artık insanlar yaşam alanlarında konfor ve sanat esintisi istiyorlar.

izmir iç mimarlık

imex dekorasyon Bir iç mimardan beklenen teknoloji tasarım ve estetiği bir arada sunabilmesidir. Avrupa standartlarına uygun konfor anlayışı ve mekanı etkili kullanabilme nitelikleri bir iç mimarda bulunması gereken özellikler arasında yer alır. İç mimar tercih ederken, mezun olduğu okul ve bölüm, ya da firmanın referansları göz önünde bulundurulmalı, iç mimarın daha önceki çalışmaları incelenmelidir. Tercih edilecek iç mimar ile kurulacak iletişim önemlidir.  İç mimarın müşteri isteklerine yönelik çalışmaları, kullandığı malzemenin kalitesi ve işçiliğe verdiği önem de göz önünde bulundurulmalıdır. Ev, otel, ofis gibi mekânların iç tasarımlarında mutlaka birden fazla iç mimar ile görüşülmelidir. İzmir’de birçok iç mimar dekorasyon şirketleri ve izmir içmimarlık ve çevre tasarımı ofisleri mevcuttur. Bu yazımızda en iyi İzmir iç mimarlık imex iç mimarin tanıtacağız.

İzmir İç Mimarlık

Addres: girne bulvarı no:223/A  35600 Karşıyaka/İzmir

izmir ev dekorasyonu

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here