Ana sayfa İç ve Dış Boya Hizmetlerimiz İç ve Dış Boya

İç ve Dış Boya

4542
6
PAYLAŞ
iç ve dış boya
iç ve dış boya

İç ve Dış Boya

İç ve Dış Boya olarak izmirde boyama işlerinizde 2008 den beri yanınızdayız 3 yıl garanti, ev boyamada bir günde teslimat ücretsiz keşif sistemi

İç ve Dış Boya Duvarları boyamadan önce neler yapılmalı:
Boyanın iyi sonuç vermesinde ön yüzey hazırlığı denen işlemler çok önemlidir. Kolay ve dayanıklı bir boyama için yüzeydeki eski boya ve kağıt kalıntıları çıkartılmalı, yüzey zımparalanıp oluşan tozlar silinmelidir. Kir ve lekeler deterjanlı su ile temizlenip bu kısımlar kurutulmalıdır. Küçük çatlak ve delikler uygun bir macun ile doldurulmalı ve ardından tüm yüzeye astar uygulaması yapılmalıdır. Astar kuruduktan sonra boya uygulamasına geçilebilir.BOYACI izmir  05462418931

Duvarın ilk boyanması gereken yer:
Duvarların birleşim yerleri ve kenarları parmak rulo ya da amaca uygun fırça ile boyanmalı, daha sonra büyük rulo ile geniş yüzeylere geçilmelidir. İç ve Dış Boya Eğer kenarlarda kestirme fırça kullanıldıysa, oluşan izler geniş rulo ile hafifçe taranarak yok edilebilir. Uygulamaların aynı yönde olması görüntüyü daha da güzelleştirir.

Su bazlı ve solvent bazlı boya nedir?
Su ile inceltilen boyalar su bazlı; solvent ile inceltilen boyalar ise solvent bazlı boyalardır.

Su bazlı ve solvent bazlı boya arasındaki uygulama farkı
Solvent bazlı boya kalın bir film tabakası oluşturarak, duvarın nefes almasını en aza indirir. Su bazlı boyada ise tam tersi. Solvent bazlı boya daha parlak bir görünümde olup, boya sonrası kısa bir süre için, kullanılan yerde boya kokusu bırakır. Su bazlı boya kokusuzdur.

Ortam sıcaklığının boya uygulamasına etkisi var mı?
Özellikle açık alanlarda yapılan uygulamalarda havanın +5Cº’den yüksek, yağışsız ve rüzgarsız olması gerekmektedir. Kapalı alanlarda ise ortamın durumu, boyanın daha geç veya erken kurumasına neden olur.

Artan boya nasıl saklanmalı:
Artan boyanın cinsine göre; (kabın içindeki boyanın havayla temasını kesecek şekilde) iç ve dış boya su bazlı ise su, solvent bazlı ise solvent eklenerek uzun süre saklanabilir.

Boyamada kullanılan aletler nasıl temizlenmeli:
Su bazlı boyalar için kullanılan aletler su ile temizlenerek, solvent bazlı boyalar için kullanılan aletler solvent İç ve Dış Boya olarak izmirde boyama işlerinizde 2008 den beri yanınızdayız 3 yıl garanti, ev boyamada bir günde teslimat ücretsiz keşif sistemitemizlenerek doğal olarak kuruması sağlanmalıdır.

6 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here