Ana sayfa İç ve Dış Boya Hizmetlerimiz Sedef Boya

Sedef Boya

3243
0
PAYLAŞ
sedef boya
sedef boya

Sedef Boya Sıvı duvar kağıdı olarak nitelendirilir. Sedef efektli dekoratif kaplama ürünüdür.

Uygulama Alanları

Binaların iç cephelerine uygulanır.

Teknik Özellikler

Aydınlatma açısına bağlı olarak renk değiştirme özelliğine sahiptir. Uygulanan alanlarda temiz, kokusuz, ve pürüzsüz bir yüzey bırakır. Uygulama esnasında hacimen %10-15 oranında su ile inceltilebilir. Fırça veya rulo ile uygulanabilir.

sedef boya nedir ile ilgili görsel sonucu
sedef boya nedir ile ilgili görsel sonucu
sedef boya nedir ile ilgili görsel sonucu
sedef boya nedir ile ilgili görsel sonucu
, desenler ile oluşturulan dekoratif bir uygulamasıdır. Sedef boya kokusuz ve özel su bazlı bir boya türüdür. Genel olarak dekoratif duvarlar oluşturmak için kullanılan bu  badana türü evlerini güzelleştirmek isteyenler için yüzlerce desen imkanı vermektedir.

Sedef Boya Nasıl Yapılır?

uygulaması uzmanlık isteyen boya badana çalışmalarından biridir. Bu tür boya badana ihtiyaçlarının tam manası ile karşılanması ve istenilen sonuçların verilmesi için de kesinlikle işin uzmanı ustalar ile çalışmak gerekir.

uygulamadan önce yüzeyin kesinlikle temizlenmesi gerekir. Temiz yüzeylere her daim boya badana çok daha iyi bir şekilde uygulanır. Yüzey tam anlamı ile temizlendikten sonra istenilen renklerde su bazlı boya uygulanması gerekir.  bu şekilde uygulandığında çok daha iyi sonuçlar vermektedir.

Duvarları boya badana yaptıktan sonra sıra uygulamaya gelir. Bu tür uygulamaların tam olarak yapılması için kalıbı oluşturulması gerekir. Kalıp hazırlandıktan sonra ise alçıpan gibi yerlerde nasıl çalıştığına daire örneklemeler yapmak faydalı olacaktır. yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, uygulamaya başlandığında duvara yukarıdan aşağıya doğru hiç kaldırmadan çalışılmasıdır. Burada ustaların kabiliyetinin yanında dikkatlerinin de üst düzeyde olması gerekir. Desenlerin aynı hizada başlamasına ve düzenin bozulmamasına da ustanın ayrıca dikkat etmesi gerekir. Burada gerekirse işaretlemeler ile çalışmanın mükemmel hale getirilmesi sağlanmalıdır.Duvarları boya badana yaptıktan sonra sıra uygulamaya gelir. Bu tür uygulamaların tam olarak yapılması için sedef kalıbı oluşturulması gerekir. Kalıp hazırlandıktan sonra ise alçıpan gibi yerlerde nasıl çalıştığına daire örneklemeler yapmak faydalı olacaktır.  yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, uygulamaya başlandığında duvara yukarıdan aşağıya doğru hiç kaldırmadan çalışılmasıdır. Burada ustaların kabiliyetinin yanında dikkatlerinin de üst düzeyde olması gerekir. Desenlerin aynı hizada başlamasına ve düzenin bozulmamasına da ustanın ayrıca dikkat etmesi gerekir. Burada gerekirse işaretlemeler ile çalışmanın mükemmel hale getirilmesi sağlanmalıdır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here