Ana sayfa Duvar Kağıdı Uygulama Duvar Kağıdı

Duvar Kağıdı

2332
0
PAYLAŞ
Duvar Kağıdı

Duvar Kağıdı 
İç ve dış mekan boyama işlemlerinde farklı bir seçenek olan duvar kağıtları genel olarak bakıldığında daha pratik ve farklı seçeneklere sahip olan bir uygulamadır. Buna göre birçok farklı renk ve desen seçenekleri ile farklı modeller üretebilme imkanınız ve bunları duvarlarınıza uygulayabilme imkanınız bulunmaktadır. Tabi bu işlemlerin de kendi içinde zor ve dikkat edilmesi gereken noktalara sahip olduğunu da söylemek gerekir. Duvar kağıdı kaplama işlemi dikkatli bir şekilde yapılmazsa evinizi güzelleştirmek yerine daha da çirkinleşmesine yol açabilir. Duvar kağıdı kaplama işlemi için ehil bir firma veya ustadan hizmet almalısınız, İMEX Dekorasyon olarak kaliteli işçilik de her zaman yanınızdayız.

Buna göre duvar kağıdı yapıştırmadan önce ilk olarak tutkal hazırlığı başlar ve bir kovaya on litre su için bir kilo toz tutkal konulur. Karıştırılıp hazırlanan tutkal 15-20 dakika beklemeye alınır. Tutkal hazırlandıktan sonra kağıdın cinsine göre duvara mı yoksa kağıda mı tutkal uygulanacağı kararlaştırılır.

Bunun sonrasında öncelikle duvara tutkal çekilir. Rulo yardımıyla büyün bölgeye yayılır. Köşe ve dipler için fırça yardımı kullanılır. Desenli taraf öne gelecek şekilde yukarıdan yapıştırarak aşağıya doğru salmanız yeterli olacaktır. Tavanda veya yerde oluşacak fazlalık bir falçata yardımı ile alınır. Kalan hava boşluklarını da plastik bir mala yardımıyla alabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here