Ana sayfa Dış Cephe Mantolama izmir dış cephe mantolama ısı yalıtım sistemi 02329998933

izmir dış cephe mantolama ısı yalıtım sistemi 02329998933

394
0
PAYLAŞ
izmir dış cephe mantolama
izmir dış cephe mantolama
izmir dış cephe mantolama

izmir dış cephe mantolama izmir deki mantolama çatı boyama,alçı, iç dekorasyon, alçıpan, komple tadilat, dış cephe mantolama işleriniz 20 yıllık tecrübemizle özenle yapılmaktadır. Karşıyaka, Bornova, Konak, Buca, Çiğli, Karabağlar, Hatay, Göztepe, Üçyol, Üçkuyular, urla çeşme Basın Sitesi, Nokta, Balçova, Yeşilyurt vb… gibi heryerde hizmetinizdeyiz.

izmir dış cephe mantolama İzmir içinde sıvacı arayanlar tarafından İzmir’in en deneyimli boya ekibi ile İzmir Boya ekibi olarak daha şık görünümler sunmaktadır. Boyacı arıyorum ama usta boyacı nasıl bulurum endişesine kapılmayın. Siz de doğru evinizde doğru sonuca ulaşabilmek için boyacı bul yazarak geldiğiniz sitemizde doğru sonuca ulaşacaksınız. Googleda buca boyacı ustası araştırması yaptığınızda İmex Dekorasyonun usta boyacıları karşınıza çıkar. Keza bayraklı boyacı veya karşıyaka boyacı diye de aratsanız kaliteli boyacıya ulaşırsınız. İzmir Boyacı; Boya, dekorasyon, sıva, mantolama, kartonpiyer, efektif boya alanlarında her zaman güvenilir hizmet….
izmir boyacı ustası
izmir boyacı ustası

izmir dış cephe mantolama

mantolama nedir?
Mantolama, binalarda ısı (soğuk ve sıcak hava) kaybının minimize edilmesi ve böylelikle yaşam alanlarındaki ısıl konforun sağlanması amacıyla bina cephelerinin yalıtım sürekliliği sağlanarak ısı yalıtım levhaları ile kaplanması işlemidir.
Kış aylarında ısıtma, yaz aylarında da soğutma giderlerinin düşmesine katkı sağlarken, bina içindeki rutubeti önler, sağlıklı ve konforlu bir ortam oluşturur. İç yüzeylerde terleme sonucu oluşan küfü, siyah lekeleri, sıva ya da boyaların kabarmasını engeller.
“ bir başka deyişle ”
Kışın evlerdeki ısının dışarı çıkmasına ve soğuğun içeri girmesine engel olmak,yazın evlerdeki serin havanın dışarı çıkmasına ve sıcak havanın içeri girmesine engel olmak için,bina duvarlarının dış cepheden yalıtılmasına mantolama denir.
Mantolama
Çevreci bir çözümdür.
Kömür, doğalgaz gibi fosil yakıtların tüketimini azaltarak, hava kirliliğinin önlenmesine yardımcı olur, CO2 salınımını azaltır.
Cephede yalıtımın sürekliliğini sağlar.
Mantolama işlemi binaların dış cephesini kesintisiz olarak kaplayarak ısı köprülerinin oluşmasını engeller ve ısı yalıtım kayıplarını minimize eder.
Binalardaki ısınma ve soğutma giderlerini düşürür.
Aylık enerji (elektrik, doğalgaz, odun, kömür vb.) giderlerinizi %60’a varan oranlarda düşürür. Tasarruf sağlar, birikimlerinize katkıda bulunur.
Binaları depreme karşı korur.
Dış cephe ve iç duvar arasındaki sıcaklık farkını minimize eder, duvar kesitinde oluşabilecek yoğuşmayı engelleyerek, beton içindeki donatıların korozyona uğramasının önüne geçer. Bu sayede binalar depreme karşı korunmuş olur.
Cephelerin ömrünü uzatır.
Cepheleri olumsuz hava şartları ve güneş ışınları etkisinden koruyarak binaların ömrünü uzatır.
Binaların değerini artırır.
Mantolama binalara yapılan bir harcama değil, yatırımdır. “Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği”nce A’dan G’ye kadar sınıflandırılan binaların enerji sınıfları yükseldikçe değerleri artar. Satın alma ve kiralama işlemlerinde ekonomik kar sağlar.
Binaların bakım onarım maliyetlerini azaltır.
Olumsuz hava şartları ve mevsim koşulları dolayısıyla binaların cephelerinde zamanla görülen çatlama, kopma, kabarma, soyulma dökülme, solma vb. olumsuzluklara engel olur, böylece bakım-onarım maliyetlerini azaltır.
Binaların dış görünümünü güzelleştirir.
Binalara ısı yalıtımı sağlamakla beraber, dış cephelerin güzel ve modern bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

Call Now Button
Open chat
Merhaba
Powered by